Drukuj

Majowe działania klas 2a i 3 a w ramach projektu „Kocham Kraków-podróż przez historię wehikułem czasu”

Maj dostarczył nam wielu atrakcji. Wszystko zaczęło się od wizyty druhny Gabrysi, która stworzyła wspaniały klimat do nauki i zabawy. Tematem przewodnim naszego spotkania byli mieszkańcy zamku. Dowiedzieliśmy się jakie funkcje na zamku pełniły poszczególne osoby, a nawet mogliśmy się wcielić w ich role. Ta wiedza przydała się nam  do kolejnej wycieczki, która dotyczyła zamku na Wawelu. Nasza przewodniczka - Pani Ela, wyczerpująco opowiadała o każdej postaci, a miejsce, w którym się znajdowaliśmy oraz wyobraźnia dopełniły wrażeń. 

Przy okazji wizyty na Wawelu, nie mogliśmy zapomnieć o smoku. Wprawdzie odwiedziliśmy go w Smoczej Jamie, ale niestety był nieobecny, dlatego zdecydowaliśmy się napisać do niego list.

Podczas realizacji tego tematu byliśmy również w Podziemiach Rynku. Tu największe wrażenie zrobiła na nas inscenizacja „Legendy o królu Kraku” (może to lepiej, że nie zastaliśmy tego smoka w jego jamie….nie wyglądał przyjaźnie…).

Na koniec maja zostawiliśmy sobie omawianie książki pt. „Historia  żółtej ciżemki”. Przygoda Wawrzka tak bardzo nam się spodobała, że postanowiliśmy podążyć jego śladem. Wybraliśmy się w tym celu do Kościoła Mariackiego, gdzie nie tylko z bliska oglądaliśmy ołtarz wykonany przez Wita Stwosza, ale co najważniejsze, udało nam się …. znaleźć żółtą ciżemkę!! 

Ten miesiąc był baaardzo pracowity, ale to właśnie lubimy najbardziej: naukę i zabawę w jednym.

Zapraszamy do obejrzenie filmiku podsumowującego realizację projektu.

                                                                                                   B.Kalista, M.Treśka-Kiryłów