Spotkanie pierwsze –„Metamorfozy kostiumów”

27 listopada 2021 roku uczestniczyłam w bardzo ciekawych warsztatach, które odbyły się w Domu Rzemiosł Teatralnych w Krakowie, przy ulicy Radziwiłłowskiej.

Nigdy wcześniej nie miałam okazji odwiedzić tak niezwykłego miejsca. Warsztaty prowadziły  dwie panie krawcowe, które obecnie pracują nad kostiumami do spektaklu pt. „Opowieść wigilijna”. Dzięki nim dowiedziałam się jak „krok po kroku” projekt scenografa zamienia się w piękne stroje teatralne.

Podczas warsztatów  mogłam również przygotować kostiumy według moich pomysłów. Do dyspozycji miałam bardzo dużo różnych materiałów, kokardek, butów, kapeluszy, szalików i innych ubrań, z których stworzyłam dwa super projekty.

Chciałabym tam jeszcze kiedyś wrócić! Wrażenie jakie pozostawiło we mnie to miejsce jest ogromne.

Aha,  i jeszcze jedno. Gdy wychodziłam  po skończonych warsztatach do domu,  moją uwagę przykuła niezwykła suknia ślubna, w całości wykonana  z woreczków foliowych. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że na kolejnych warsztatach poznam osobiście autorkę tego projektu, scenografkę - panią Matyldę Kotlińską…    ale o tym spotkaniu napiszę następnym razem.

 

 Emilka Okarmus

(uczennica klasy siódmej)