Konkursy biblioteczne

W ostatnim tygodniu listopada w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane trzy konkursy. Każdy czytelnik mógł wybrać coś dla siebie.

Dla najmłodszych uczniów przygotowano konkurs recytatorski Wiersze Juliana Tuwima. Występujący wspaniale zaprezentowali utwory, tj. „Abecadło”, „Kotek” oraz „Dyzio marzyciel”. Uczestnikom nie brakowało fantastycznych pomysłów oraz rekwizytów. Artyści wypadli znakomicie!

Każdy uczeń naszej szkoły mógł wziąć również udział w konkursie plastycznym Moja ulubiona książka. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki swojej ulubionej książki.

Dla starszych czytelników zaproponowano czytelniczą potyczkę o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Zwycięzców tego konkursu: Milenę, Kacpra i Kazika wkrótce będziemy mogli zobaczyć na ekranie naszej szkolnej telewizji „Planszak TV”. Wówczas wszyscy przekonamy się, czy zasłużyli na otrzymane miano „Mistrza”.

A. Jer