Święto Patrona Szkoły połączone z pasowaniem pierwszoklasistów i drugoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej

18 listopada 2021

Jednym z najważniejszych świąt w naszej placówce jest Święto Patrona Szkoły – papieża Jana Pawła II. Odbywa się ono zwykle na początku listopada i jest obchodzone bardzo uroczyście. W ubiegłym roku z uwagi na pandemię COVID-19 nie było możliwe zorganizowanie tej uroczystości  i dlatego dopiero w tym roku drugoklasiści wspólnie z pierwszoklasistami zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 154 w Krakowie.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kaplicy Św. Teresy przy ulicy Goryczkowej 31 pod przewodnictwem księdza Tomasza Pilarczyka – proboszcza parafii Św. Jana Pawła II w Krakowie. Po niej nastąpił  apel przygotowany przez wychowawców i uczniów klasy Ia i IIa, Zespół ds. Patrona Szkoły oraz Samorząd Szkolny. Podczas prezentacji, która miała  formę wywiadu, pierwszoklasiści i drugoklasiści przybliżyli sylwetkę Karola Wojtyły. Następnie podziękowali swoim rodzicom za trud włożony w ich wychowanie, przekazując na ich ręce  laurki. Chwilami pełnymi wzruszeń były podziękowania uczniów za życie i wartości głoszone przez Papieża – Polaka, wyrażone  za pośrednictwem pięknego wykonania krakowiaka i miganej piosenki pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Kulminacyjnym momentem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów i drugoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 154 przez Panią dyrektor Renatę Dubiel. Po  uroczystości, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie dzięki bezpośredniej transmisji przez Internet , odbyło się poświęcenie nowo wyremontowanych pomieszczeń internatu oraz spotkania wychowawców pierwszej i drugiej klasy z rodzicami i uczniami przy słodkim poczęstunku.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom – członkom grona pedagogicznego, pracownikom obsługi, rodzicom i starszym uczniom, którzy przyczynili się do przygotowania i sprawnego przeprowadzenia tej wspaniałej uroczystości.

B. Woźna, J. Czajkowska