Niezwykły Dzień Dziecka

Uczestnicy projektu związanego z nagraniem teledysku do piosenki Hakuna Matata nie mogli wymarzyć sobie lepszego prezentu na Dzień Dziecka. Pierwszego czerwca o godzinie 7:14, na kanale Disney Channel po raz pierwszy wyemitowano teledysk z udziałem uczniów naszej szkoły. I tak oto spełniło się marzenie Natalii, Klaudii, Olgi, Julki, Eweliny, Kingi, Kamila i Dawida  o byciu prawdziwym artystami. Cała przygoda z  miganiem piosenek zaczęła się jeszcze w ubiegłym roku, podczas występu w Tauron Arenie na Festiwalu Filmów Disneya. Wówczas nasi uczniowie razem z Natalią Nykiel migali piosenkę pt. „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana”.

W styczniu bieżącego roku, w celu nagrania teledysku, młodzież została zaproszona przez Fundację Kultura Bez Barier do Warszawy.  Czekało tam na nich nowoczesne studio nagrań, a w nim ekipa  profesjonalistów gotowa do pracy. Początkowo niepewni, oszołomieni nową sytuacją, ale jednocześnie pełni entuzjazmu, uczestnicy projektu przystąpili do prób. Przygotowanie teledysku nie było łatwe, ale śmiało można powiedzieć, że było warto! Mogliśmy się o tym przekonać podczas spotkania online w Dniu Dziecka.

Zwrot „Hakuna matata" będący tytułem piosenki, zaczerpnięty został z języka Suahili podczas prac nad filmem „Król lew” i oznacza "nie martw się". Dzięki sukcesowi produkcji Disneya, te dwa słowa na stałe wpisały się do pop kultury. Z pomocą uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 w Krakowie, Fundacji Kultury bez Barier udało się przygotować pierwszą w Polsce interpretację „Hakuna matata” w PJM, a tym samym wprowadzić to powiedzenie do języka migowego.

W piosence padają słowa:

„ - I już się nie martw,

Aż do końca twych dni!

- Naucz się tych dwóch

Radosnych słów:

- Hakuna matata!”.

 

Zachęcamy do obejrzenia teledysku i zamigania razem z młodzieżą słów: „Hakuna matata”…

Opiekun projektu

Ewa Pawlik

 

Link do teledysku:

https://www.youtube.com/watch?v=_hgxlEYrA8k&feature=youtu.be