Drukuj

Spotkania teatralne: Oglądamy spektakl teatralny pt. „Smok!” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego na Dużej Scenie Teatru im. J. Słowackiego

Młodzież ucząca się w naszej szkole doskonale zna wartość kontaktu ze sztuką, dlatego uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z wychowawcami postanowili spędzić MIKOŁAJKI w teatrze. Okazało się, że była to niezwykle trafiona decyzja. Przedstawienie było barwne i dynamiczne, pełne znanych nam postaci z historii i polskich legend. Zachwyciło nas również wykorzystanie podczas spektaklu nowoczesnych technologii i obecność na widowni ogromnego smoka w formie hologramu. Tematem spektaklu była odwieczna walka dobra ze złem, gdzie złem był okropny SMOK (a może SMOG), który pojawił się nad Krakowem, pustoszył ziemie, zabijał zwierzęta i ludzi. Oczywiście zwyciężyło dobro i dzielny szewc Skuba pokonał SMOKA. Spektakl oczarował nas swoją magią, przypominając jednocześnie o szacunku przynależnym przyrodzie. Na zakończenie wspólnie z aktorami sfotografowaliśmy się na scenie – zdjęcie stało się niezwykłym MIKOŁAJKOWYM prezentem. 

Spektakl był wzbogacony o tłumaczenie na PJM. Zachęcamy do obejrzenia przygotowanych przez pracowników teatru filmików o spektaklu:

https://www.youtube.com/watch?v=K5Db4GgbC1c

https://www.youtube.com/watch?v=P_uk7Iaf4cI

E. Pawlik