Planszaki kontra Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji

Kolejnym miejscem, które postanowiły odwiedzić Planszaki z Niecałej był Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji. Jest to znane w środowisku nauczycieli centrum szkoleniowe oferujące różnego rodzaju kursy, warsztaty i studia podyplomowe dla pedagogów chcących doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nowe kwalifikacje.

W sobotę, 9 listopada 2019 roku specjalnie dla słuchaczy Instytutu przygotowaliśmy turniej gier pod nazwą „Planszaki kontra Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji”. Wszystko rozpoczęło się od pojedynku „studenci kontra planszaki” w grę „BrainBox” wydawnictwa ALBI. Ku naszemu zadowoleniu, z tej konfrontacji wyszliśmy zwycięsko!!!

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy gry, które naszym zdaniem mogłyby spodobać się dzieciom w innych szkołach. Na stolikach pojawiły się m.in. gry wydawnictwa „GRANNA”: „Patataj”, „Ale Cyrk”, Imionki” oraz gry wydawnictwa „Nasza Księgarnia” : „POLSKA GOL!”, „Lisek Urwisek” czy „Sen”.

Oprócz tego przywieźliśmy także gry, które zawsze wzbudzają dużo pozytywnych emocji, tj.„Skaczące jajeczka” wydawnictwa REBEL oraz „KLASK” i „BONK” wydawnictwa G3.

Mamy nadzieję, że nauczyciele, z którymi spotkaliśmy się ostatniej soboty, będą teraz często i chętnie wykorzystywać gry planszowe podczas prowadzonych przez siebie lekcji.

K. Gacek