Drugi Integracyjny Turniej Gier Planszowych - Mistrz Kingdomino

24 października pod patronatem wydawnictwa „FoxGames”, odbył się "Drugi  Integracyjny Turniej Gier Planszowych – Eliminacje do Mistrzostw Polski Kingodmino", organizowany na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie. 

Uczestnikami turnieju byli reprezentanci sześciu placówek edukacyjnych: Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych, XIII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 , Uniwersytetu Pedagogicznego oraz przedstawiciele naszego Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Planszaki z Niecałej”. Po emocjonującej walce tytuł mistrza gry „Kingdomino” zdobył przedstawiciel ZSS nr 1, natomiast drugie miejsce przypadło jednemu z reprezentantów naszej szkoły! Warto wspomnieć, że był on jednocześnie najmłodszym uczestnikiem całego turnieju! Gratulujemy! Na trzecim miejscu uplasował się wychowanek Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych. Zwycięzca turnieju stanie do walki z najlepszymi graczami Polski podczas ogólnopolskiego finału mistrzostw gry „Kingdomino”, który odbędzie się 30 listopada w Warszawie. Życzymy powodzenia !! 

W trakcie turnieju zorganizowano również pojedynek nauczycieli w grze „HEXX”. Bój był zacięty, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden! Tym razem pierwsze miejsce przypadło nauczycielom z Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych!

Podczas wydarzenia, wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z innymi propozycjami wydawnictwa „FoxGames”, były to m.in. „Hexx” , „Sprint” , „Chmurki”, „Obłędny rycerz”, „Gobblety” , „Mind” , „Katamino”. Zasady tych gier z pełnym zaangażowaniem wyjaśniali członkowie klubu „Planszaki z Niecałej”. 

 

J. Augustynek , K. Gacek