Disney Day w warszawskim kinie Elektronik

Współpraca z Fundacją „Kultura Bez Barier” zaowocowała wyjazdem uczniów naszej szkoły na darmową wycieczkę do Warszawy w ramach 7. Festiwalu Kultury Bez Barier, odbywającego się pod hasłem MOŻESZ. 

Ten Festiwal to wielkie święto dostępności do kultury prezentowanej w  kinach, teatrach, muzeach w całej Polsce. Nasi uczniowie zostali poproszeni o zamiganie piosenki pt. „Pół kroku stąd”, którą w maju w towarzystwie Natalii Nykiel przedstawiały w Tauron Arenie na Festiwalu Muzyki Filmowej Disneya. Nikogo nie przestraszyła wczesna pora wyjazdu na wycieczkę i w niedzielę 6 października o 5 rano grupa uczniów złożona z Natalii, Olgi, Klaudii, Kingi, Karoliny, Wiktorii, Wiki, Eweliny, Julki, Dawida, Kamila P., Mikołaja i Kamila S. wyruszyła pod opieką Pani Ewy i Pani Eli w daleką podróż  do Warszawy. Na miejscu oprócz dobrej zabawy, projekcji zaopatrzonych w napisy filmów Disneya, które były tłumaczone na Polski Język Migowy, warsztatów bębniarskich czy obiadu młodzież miała okazję uczestniczyć spotkaniu z ludźmi organizującymi na co dzień dostępność kultury. Festiwal odbywał się pod patronatem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Bemowskiego Centrum Kultury i Disney  Polska. Udany występ zakończył się gromkimi brawami. Przedstawiciele Disney Polska zapewnili, że wkrótce poproszą nas o nagranie teledysku do nowego filmu Disneya. Byliśmy bardzo szczęśliwi!

Na zakończenie wycieczki w kosmicznym tempie odwiedziliśmy warszawskie Stare Miasto. Podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Warszawskiej Nike, Pałac Prezydencki oraz z oddali budynek Pałacu Kultury i Nauki oraz makietę Stadionu Narodowego.

Bardzo zmęczeni, lecz szczęśliwi wróciliśmy wieczorem do Krakowa. To był niezwykle udany, pełen niezapomnianych wrażeń dzień.

E. Pawlik