Pola chwały ” 28.09.2019

Już po raz kolejny zorganizowaliśmy dla uczniów naszej szkoły wycieczkę na jedną z największych imprez militarno - historycznych w Polsce - „Pola Chwały”, która co roku przyciąga setki miłośników historii i wojskowości.

Podczas wydarzenia mieliśmy szansę spotkać i porozmawiać z członkami wielu grup rekonstrukcyjnych, prezentujących zwyczaje i stroje z różnych epok historycznych. Odważni próbowali strzelać z łuku, walczyć mieczem oraz posługiwać się innym sprzętem pochodzącym z dawnych czasów. Ponadto oglądaliśmy wystawę modeli wojskowych, braliśmy udział w zawodach modelarskich oraz w konkursie strzelania do celu, a w zamkowych komnatach uczestniczyliśmy w pokazie gier strategicznych. Była to znakomita lekcja historii.

Wyjazd okazał się także świetną okazją do spotkania z absolwentami placówki, którzy w ramach programu  „Zabawa w siebie” uczestniczą w cyklu spotkań z nauczycielami i uczniami naszej szkoły.  Zabawa w siebie” to program, którego dążeniem jest  poznanie pasji innych osób, utrzymanie więzi z placówką, ale również zachęcenie młodego pokolenia do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Ponadto program daje możliwość odkrywania nieznanych dotąd miejsc i brania udziału w ciekawych wydarzeniach organizowanych  na terenie całej Małopolski. 

Już niedługo relacje z kolejnych spotkań!

J. Augustynek,  K. Gacek