Warsztaty teatralne dla młodzieży  z Niecałej          

W bieżącym roku szkolnym grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach teatralnych zorganizowanych w ramach Projektu Wieża Babel.  Był to  niezwykły czas, w którym obcowanie ze sztuką teatralną pozwoliło uczniom na budowanie dystansu wobec słabości i wybranie nowej roli, opartej na uznaniu własnej wartości.         

Działania teatralne były możliwe dzięki finansowej przychylności Dzielnicy IX oraz Stowarzyszenia „Bądźcie z nami”. Warsztaty odbywały się na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay pod kierunkiem Pani Dominiki Feiglewicz — aktorki teatralnej, akompaniatorki – Pani Joanny Nawojskiej i Pana Karola Wilkoszewskiego – muzyka. Kolejne spotkania zostały utrwalone w kadrze przez Pana Piotra Kubica – fotografa. Pan Kubic jest również autorem Intro do Etiudy „On nas usłyszy”, którą młodzież przygotowała podczas trwania warsztatów. Wystawa zdjęć prezentująca działania młodych aktorów uświetniła nie tylko premierę Etiudy, ale gościła również w Holu Kamiennym Krakowskiego Magistratu.            

Podczas spotkania podsumowującego warsztaty teatralne, po raz pierwszy zostały  wręczone NIECAŁKI KRAKOWSKIE - nagrody dla osób, które pomogły w realizacji Projektu - Wieża Babel. Młodzież doceniła kunszt aktorski i reżyserski Pani Dominiki Feiglewicz, a za sprawą Pani Joanny Nawojskiej i Pana Karola Wilkoszewskiego - dostrzegła także przyjemność obcowania z muzyką. Intro i fotografie wykonane  przez Pana Piotra Kubica uświadomiły młodzieży, że każdy może być artystą.

Zapraszamy na warsztaty teatralne w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun Projektu: E. Pawlik