III Piknik Rodzinny

W piątek, 7 czerwca na terenie naszego ogrodu zorganizowaliśmy III Piknik Rodzinny. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, wszyscy pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Miło nam było spotkać się z Radnymi Rady Miasta Krakowa Adamem Migdałem oraz Stanisławem Pietrasem, Przewodniczącym Rady Dzielnicy IX Bogusławem Gołasem oraz Prezesem Małopolskiego Oddziału Polskiego Związku Głuchych Adamem Stromidło. Razem z nami byli również Radni Rady Dzielnicy IX – Renata Grotowska, Renata Kurleto i Marek Kocajda.

Piknik rozpoczął się przedstawieniem pt. „Wszyscy dla wszystkich”, przygotowanym przez Szkolny Zespół Teatralno-Taneczny „PiK”. Uczniowie klas młodszych starali się pokazać w nim, jak ważna jest współpraca między wszystkimi ludźmi.

W czasie pikniku, wzorem lat ubiegłych została zorganizowana sztafeta rodzinna. Jej uczestnicy musieli wykazać się zręcznością, szeroką wiedzą z różnych dziedzin oraz umiejętnością współdziałania w grupie. Okazało się, że drużyny, które zgromadziły największą liczbę punktów i zdobyły nagrody ufundowane przez wydawnictwo ALBI to: „Detectives”, „Biedronki” oraz Kacper z Tatą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka oraz stanowisko gier planszowych. Wielu uczniów zaciekawiła również wystawa pokazująca piękno przyrody i zachęcająca do zachowań proekologicznych.

Piknik zakończył się wspólnym biesiadowaniem – można było spróbować wypieków przyniesionych przez rodziców oraz bigosu i kiełbasek z grilla serwowanych przez kuchnię szkolną. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Szczególne podziękowania składamy Radnym Rady Dzielnicy IX, którzy finansowo wsparli organizację naszego pikniku. Do zobaczenia za rok!

K. Warchoł