Planszaki z wizytą w XIII LO

„Planszaki z Niecałej” znów ruszają w drogę! Tym razem zostaliśmy zaproszeni do XIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie na ulicy Sądowej. To już kolejna szkoła, w której próbujemy (mamy nadzieję, że skutecznie), rozbudzić wśród uczniów zainteresowanie grami planszowymi.

Udając się do liceum, 5-osobowa grupa najstarszych klubowiczów zabrała ze sobą takie gry, jak m.in.: „Skaczące jajeczka ” i „Pokój 25” wydawnictwa REBEL , „Magic Maze” wydawnictwa Lacerta oraz „Sabotażysta – Zaginione kopalnie” wydawnictwa G.3. Spotkanie zaczęliśmy od pojedynku szkoła kontra szkoła, z którego wyszliśmy zwycięsko. W dalszej części spotkania prezentowaliśmy również takie imprezowe hity jak „BANG” wydawnictwa BARD czy „HEX” wydawnictwa Fox Games.

Bardzo cieszymy się, że tak chętnie jesteśmy zapraszani do różnych szkół. W najbliższym czasie czekają nas kolejne wydarzenia, m.in. „Pierwszy Integracyjny Turniej Gier Planszowych – Mistrz Carcassonne”, który współorganizujemy z ZSS nr 14 na Osiedlu Sportowym. Na zakończenie roku szkolnego wyruszamy zaś na Uniwersytet Pedagogiczny pograć trochę z przyszłymi nauczycielami.

K. Gacek