Eliminacje do Mistrzostw Gry w „Carcassonne”

Ruszyły przygotowania do „Pierwszego Integracyjnego Turnieju Gier Planszowych - Mistrzostwa Carcassonne", którego organizatorami są Zespół Szkół Specjalnych nr 14 i Klub Gier Planszowych „Planszaki z Niecałej”, działający w naszej szkole.

W turnieju, oprócz przedstawicieli naszej szkoły, wezmą udział uczniowie Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych , młodzież z XIII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1 oraz dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Każda z wyżej wymienionych placówek w trakcie eliminacji wyłoniła najlepszych graczy, którzy 28 maja w wielkim finale zawalczą o miano mistrza „Carcassonne”. Podczas turnieju będzie można zagrać w różne gry wydawnictwa „Bard”, które włączyło się w organizację tej imprezy.

Planszaki z Niecałej” aktywnie włączyły się w organizację rozgrywek. W tym celu odwiedziliśmy zarówno uczniów z Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych, jak i młodzież XIII Liceum Ogólnokształcącego. Staraliśmy się im pomóc w jak najlepszym opanowaniu zasad gry „Carcassonne”.

K. Gacek