Global Money Week na Niecałej

To już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w „Global Money Week” organizowanym w ramach Światowych Dni Pieniądza. Akcja ma na celu poszerzanie u dzieci i młodzieży tych umiejętności, które są niezbędne do podejmowania świadomych decyzji finansowych oraz prowadzą do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu.

W ramach akcji przez cały tydzień, tj. od 25 do 31 marca prowadziliśmy wiele różnych działań związanych z promowaniem przedsiębiorczości:

  1. Zorganizowaliśmy zajęcia dla Seniorów z dzielnicy IX dotyczące przedsiębiorczości.   

  2. Biblioteka szkolna zachęcała uczniów do wypożyczania książek o tematyce związanej z ekonomią, a członkowie Klubu Gier Planszowych „Planszaki z Niecałej” codziennie zapoznawali swoich kolegów z grami, których fabuła nawiązuje do świata finansów.

  3. W grupach internatowych odbywały się różne zajęcia dotyczące gospodarowania pieniędzmi, między innymi wychowankowie grup starszych mieli okazję poznać monety z siedemnastu krajów świata!

  4. Grupa młodsza zorganizowała dla całego internatu zajęcia mające pokazać, jak ważne jest oszczędzanie wody w dzisiejszym świecie.

  5. Na terenie internatu został zorganizowany turniej w grę „Monopoly”.

K. Gacek