Wczoraj w naszej szkole odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowych pomieszczeń, w których odbywać się będą zajęcia terapeutyczne i muzyczno-taneczne

Od ubiegłego roku szkolnego na strychu naszej szkoły trwały prace remontowe. W ich  efekcie powstały przestronne gabinety terapeutyczne oraz duża sala konferencyjna, która będzie wykorzystywana do zajęć grupowych.  Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Krakowa – prof. Jacek Majchrowski w obecności zaproszonych gości oraz uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.  Tego dnia odbyła się również premiera przygotowanej przez uczniów, w ramach projektu teatralnego Wieża Babel,  etiudy zatytułowanej „On nas usłyszy”. Spektakl  został wystawiony na scenie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.

W przeddzień ceremonii otwarcia, ksiądz katecheta Piotr Pałasz uroczyście poświęcił wszystkie nowe pomieszczenia.

Gabinety są bardzo nowoczesne, pięknie urządzone, wyposażone w sprzęt komputerowy, pomoce dydaktyczne,  a nawet system do organizowania wideokonferencji. Okna dachowe otwierają się i zamykają automatycznie, podobnie działają żaluzje i  klimatyzacja. Wielu uczniów najbardziej zachwyca się jednak dużą salą konferencyjną. Jedna jej ściana wyłożona jest lustrami, druga – panelami dźwiękochłonnymi. Jest idealna do zajęć tanecznych i muzycznych, właśnie tu spotykają się dzieci, które biorą udział w muzykoterapii, zajęciach teatralnych, tanecznych oraz warsztatach bębniarskich.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy uczyć się i pracować w takich warunkach.

                                                                                                            K.W.

 Informacja o wydarzeniu (zdjęcia i filmik) na stronie Magicznego Krakowa:

http://krakow.pl/aktualnosci/227689,34,komunikat,nowa_przestrzen_terapeutyczna_dla_dzieci_o_specjalnych_potrzebach.html?

Reportaż o nas w Kronice Krakowskiej TVP Kraków:

https://krakow.tvp.pl/41495201/26022019-1830