Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych

Klub „Planszaki z Niecałej”, 28 listopada b.r. zorganizował w Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych, mieszczącym się przy ul. Spadochroniarzy, Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych.

Podczas spotkania przedstawiliśmy krótką historię naszego klubu oraz zachęciliśmy uczniów do sięgnięcia m.in. po takie gry planszowe jak: „DR. Eureka” wydawnictwa BARD, „Klask” oraz „BONK” wydawnictwa G3, „Rach ciach” wydawnictwa Alexander i „Karak” wydawnictwa Albi”. Przez ponad dwie godziny graliśmy w wyżej wymienione gry, wyjaśnialiśmy ich zasady, wskazywaliśmy na najbardziej skuteczne strategie wygrywania.

Tego dnia zorganizowaliśmy również turniej gry „Spaghetti’, w którym nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwo Granna; byliśmy również inicjatorami pojedynku „Szkoła Kontra Szkoła” w grach planszowych, który niestety przegraliśmy 5 : 3.

Na zakończenie każdy uczestnik został obdarowany nagrodą ufundowaną przez wydawnictwo „Albi”.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Dyrektorowi Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych, Pani Anecie Garncarz za miłe przyjęcie.  Chcielibyśmy również bardzo podziękować wszystkim wydawnictwom, które wsparły nas w organizacji turnieju, to jest wydawnictwu „Bard”, „Alexander”, „Granna” i „Albi”.

Turniej był świetną okazją do integracji uczniów oraz nauczycieli różnych szkół. Mamy nadzieję, że podobne spotkania będziemy organizować jeszcze wielokrotnie.

K. Gacek