Pierwszy Szkolny Turniej Gier Planszowych

Klub Gier „Planszaki z Niecałej” postanowił z przytupem zainaugurować nowy rok szkolny i zorganizować Szkolny Turniej Gier Planszowych.

Wydarzenie miało miejsce w czwartek 7 września w obecności uczniów, nauczycieli oraz gości specjalnych - dyrektorów małopolskich oddziałów banku PKO BP. Nasz wrześniowy turniej rozpoczął się wielkim pojedynkiem Nauczyciele kontra Uczniowie. Niestety, mimo gorącego dopingu całej społeczności szkolnej, „Planszaki” przegrały 1:0. Mamy nadzieję, że to nie ostatni turniej, który organizujemy na terenie szkoły i w rozgrywce rewanżowej to „Planszaki” wezmą górę. Podczas turnieju członkowie naszego klubu zaprezentowali uczniom i nauczycielom z naszej szkoły 9 gier planszowych. Można było zagrać w gry już wcześniej poznane, ale nadal lubiane: „Wybuchowa Mieszanka”, „Ubongo”, „Pokój 25”, „ Dr Eureka”, a także w gry całkiem nowe: „Ice cool”, „Hokus Pokus”, „Zaczarowana Wieża” oraz w „Spaghetti”, którą specjalnie na tę okazję udostępniła firma Granna.

Na koniec „Planszaki” zagrały z gośćmi w grę „Mafia” wydawnictwa Granna. Rozgrywka pozwoliła nam lepiej się poznać i świetnie bawić we wspólnym gronie.

Dziękujemy firmie Granna za wsparcie oraz wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji. Zapraszamy na planowane przez nas na październik mistrzostwa gry w „Spaghetti”.

K. Gacek