„Marzycielska Poczta”, czyli jak wolontariusze wspierają dzieci przewlekle chore.

Zbliżają się święta Wielkanocne, a wraz z nimi czas kiedy wolontariusze z naszego gimnazjum angażują się w ogólnopolską akcję pisania listów i kartek świątecznych do dzieci przewlekle chorych, zarejestrowanych na portalu internetowym: https://marzycielskapoczta.pl/

Akcja „Marzycielska Poczta” wpisana jest w realizację szkolnego projektu „Miłosierdzie bez granic”. Tym razem wolontariusze wraz z nauczycielami postanowili zainteresować swoimi działaniami pozostałych uczniów ośrodka.
Do akcji bardzo chętnie włączyli się uczniowie szkoły podstawowej. Wspólnie z wolontariuszami stworzyli własnoręcznie, piękne świąteczne kartki, a następnie zredagowali życzenia świąteczne do wybranych przez siebie dzieci.
Liczna grupa uczniów przyłączyła się także do zorganizowania szkolnej kawiarenki. Sprzedawane w niej były muffinki, które samodzielnie przygotowali uczniowie mieszkający w internacie. Fundusze zebrane ze sprzedaży, wolontariusze przeznaczyli na zakupienie znaczków pocztowych.
Tym razem akcja „Marzycielska Poczta” okazała się wieloetapowym zadaniem. Śmiało można powiedzieć, że wszyscy zaangażowani w nią uczniowie spisali się na medal. Dzięki nim powstało wiele, pięknych kartek świątecznych, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach chorych dzieci.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy przyczynili się do przeprowadzenia akcji.

M. Wolska