Spotkanie wolontariuszy naszego gimnazjum z najmłodszymi mieszkańcami Domu Matki i Dziecka

W ramach realizacji projektu: „Miłosierdzie bez granic”, nasi wolontariusze zorganizowali kolejną akcję pomocy potrzebującym.

Tym razem gimnazjaliści należący do szkolnego koła wolontariatu postanowili spędzić swój wolny czas z dziećmi, które wychowują się w niepełnych rodzinach i tymczasowo mieszkają w Domu Matki i Dziecka w Krakowie, przy ul. Żywieckiej. Do pomocy w organizacji spotkania  zaangażowali także kilku uczniów szkoły podstawowej, pokazując im na czym polega praca wolontariusza.

Spotkanie z dziećmi rozpoczęło się od wręczenia drobnych upominków w postaci pluszaków, książeczek oraz pierników świątecznych.

Przedświąteczna wizyta u dzieci z Domu Matki i Dziecka, miała charakter zabawy, podczas której powstała piękna praca plastyczna - wolontariusze pomogli kilkuletnim maluszkom w przygotowaniu postaci św. Mikołaja.

W czasie trwania spotkania nie zabrakło oczywiście wspólnych rozmów i żartów. Wolontariusze wykazali się umiejętnościami zorganizowania opieki nawet nad kilkumiesięcznymi dziećmi. Wizyta tak bardzo się wszystkim spodobała, że już planujemy termin kolejnego spotkania.

M. Wolska