Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W piątek 4 listopada 2016 roku, w 11. rocznicę nadania Ośrodkowi imienia Jana Pawła II, w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczystość, która zgromadziła całą społeczność szkolną, rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej przez księdza infułata Jerzego Bryłę.

Wśród gości z ogromną radością powitaliśmy przedstawicieli władz miasta i dzielnicy: pana Adama Migdała - radnego Miasta Krakowa, pana Jana Pietrasa - przewodniczącego Dzielnicy IX, panią Renatę Grotowską - wiceprzewodniczącą Dzielnicy IX, a także przedstawicieli Stowarzyszenia "Bądźcie z nami" - panią prezes Cecylię Chrząścik oraz zastępcę prezesa - pana Krystiana Kosubę.

Motywem przewodnim uroczystości ślubowania były Światowe Dni Młodzieży. Pierwszoklasiści przypomnieli gościom obecnym na spotkaniu genezę i krótką historię Światowych Dni Młodzieży oraz przytoczyli główne przesłania kolejnych papieży.

Po złożeniu przez uczniów ślubowania, pani Dyrektor Renata Dubiel wraz z panią prezes Cecylią Chrząścik wręczyły pierwszoklasistom certyfikaty i pamiątki tej ważnej uroczystości.

Życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów w naszej szkole!

M. Treśka - Kiryłów, A. Skwierczyńska - Kaczmarek, A. Zych