Klub Gier Planszowych – uczymy innych jak grać.

Członkom naszego klubu zależy nie tylko na zapoznawaniu się z nowymi grami, ale także na zachęcaniu innych do zwrócenia uwagi na ten sposób spędzania wolnego czasu. To dlatego od niedawna systematycznie spotykają się z młodszymi od siebie dziećmi i uczą ich jak grać w warcaby i szachy.

Podczas pikników szkolnych członkowie Klubu Gier Planszowych przygotowali własne „stoliki”, przy których tłumaczyli zainteresowanym osobom zasady różnych gier, m.in. „Ubongo”, „Potworne Przepychanki”, „Colt express”, Wybuchowa mieszanka”. Chętni mogli pod okiem ekspertów rozegrać krótkie partyjki, aby sprawdzić, która gra im najbardziej odpowiada.

Podczas pikniku dla dzieci ze szkoły podstawowej ogłoszony został konkurs na nazwę dla naszego klubu. Na propozycje czekamy 2 tygodnie. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone.

Rozgrywki gier planszowych odbywają się również na świetlicy szkolnej.

 

K. Gacek