„Zakładamy firmę” – gimnazjaliści poznają tajniki prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

W ramach realizacji projektów edukacyjnych gimnazjaliści z klas IA, IB, IIB i IIIB „założyli” firmę „FITCARE”, produkującą przepyszne mufffiny.

Praca w projekcie pozwoliła uczniom zapoznać się z wieloma trudnymi etapami jakie wiążą się z założeniem własnej działalności gospodarczej.

Uczniowie pracujący w projekcie podzielili się sprawiedliwie zadaniami: wybrali „Dyrektora”, przydzielili pozostałe stanowiska dla poszczególnych „pracowników firmy”, głosowali na najciekawszą nazwę firmy oraz zajęli się jej reklamą wśród społeczności szkolnej.

W ramach projektu gimnazjaliści wybrali się do Urzędu Miasta Krakowa oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W czasie tych wyjazdów, uświadomili sobie jak wiele dokumentacji trzeba wypełnić aby otworzyć  własną firmę. Od tej pory nie obce są im terminy: podatek VAT, składki ubezpieczeniowe, umowa najmu.

Na szczęście prowadzenie firmy, to nie tylko praca związana w wypełnianiem dokumentów. Uczestnicy projektu poznali również działalność praktyczną, którą musieli wykorzystać w czasie prowadzenia własnej firmy. W tym celu udali się na wycieczkę do „Cukierni Kameccy”, gdzie poznali receptury powstawania przepysznych smakołyków.

Dzięki zdobyciu wiedzy praktycznej, w końcu zabrali się za to, co lubią najbardziej - samodzielnie rozpoczęli pracę w swojej firmie „FITCARE”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 K. Migacz, M. Wolska