Tegoroczne dokonania szkolnego zespołu teatralnego PiK (Piękni i Kreatywni)

Obecny rok szkolny upłynął członkom zespołu teatralnego PiK na przygotowaniach spektaklu „Czarne na białym”. Próby przedstawienia poprzedzone były treningiem różnych technik począwszy od pantomimy, poprzez teatr cieni, kukiełkowy aż do komediowego kina niemego, którego elementy wykorzystane zostały w spektaklu.
Ciężka praca i trud naszych małych aktorów zostały docenione przez widownię i jury najpierw na XIV Przeglądzie Muzyczno- Teatralnym „O Buławę Lajkonika” gdzie przyznano zespołowi pierwszą nagrodę w kategorii teatralnej: Wielką Buławę, następnie na 31. Edycji Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Niezwykle ciepły odbiór prezentowanego przez zespół przedstawienia , przerywany gromkimi brawami miał miejsce na XXVIII Widowisku Artystycznym "Bądźcie z nami" w teatrze Bagatela.
Wszyscy członkowie zespołu PiK wykazali się niezwykłym kunsztem aktorskim i wspaniale poradzili sobie z tremą. Ich mobilizacja, umiejętności, urok osobisty oraz dziecięca szczerość podbiły serca widowni. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom!

R. Jasiurkowska, P. Repetowska, M. Treśka- Kiryłów