Wigilijne spotkanie

Piątek 19 grudnia upłynął nam w uroczystej, życzliwej atmosferze. Przeżywaliśmy coroczne Spotkanie Wigilijne, do którego wszyscy przygotowaliśmy się przez wiele dni, planując świąteczny wystrój, potrawy wigilijne czy chociażby śpiew kolęd. Dzięki temu ten dzień zawsze na długo pozostaje w naszej pamięci.

Jak co roku, oprócz zaproszonych gości, których zaliczamy do naszej szkolnej rodziny, dotarli liczni absolwenci. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od kolędowania, a następnie poprzez wspólną modlitwę, składanie sobie życzeń, konsumowanie potraw wigilijnych – przygotowanych przez uczniów, wraz z wychowawcami i rodzicami - dotarliśmy do wręczania podarunków wszystkim uczniom, które pozostawił dla nas św. Mikołaj. Całe spotkanie uświetnił śpiew kolęd w wykonaniu naszych uczniów, pod kierunkiem p. Ani Nizio. Nie zabrakło również indywidulnych występów uczennic z gimnazjum - Ani i Weroniki - które zagrały na organach dwa świąteczne utwory. Na zakończenie tych pięknych chwil, ogłoszono wyniki konkursu świątecznego, zorganizowanego przez Samorząd Szkolny i wręczono wszystkim uczestnikom nagrody.

M. Syska – Potoczek, L. Bukowiec