e-Pl@nszaki

Mimo, że w obecnej sytuacji trudno nam spotkać się przy jednym stole i grać w ulubione gry planszowe, nasz Szkolny Klub „Planszaki z Niecałej” świetnie sobie radzi!

Na czas naszej nieobecności w szkole, przenieśliśmy wszystkie „planszakowe” działania do stworzonej w aplikacji Discord” (zaprojektowanej z myślą o graczach komputerowych) grupy, której członkami są obecni uczniowie naszej szkoły, ale również ich rodzeństwo, a nawet absolwenci! Po dołączeniu do naszej grupy na wszystkich chętnych czeka cała masa ciekawych aktywności - dzień rozpoczynamy od quizów planszówkowych, a po południu zasiadamy do wirtualnego stołu na platformie boardgamearena.com i gramy w nasze ulubione tytuły! Dodatkowo w każdym tygodniu ogłaszamy konkursy! Za nami już m.in. konkursy fotograficzne „Moje śniadanie”, „Moje ulubione danie”, wirtualny turniej gry „Mankala oraz wiele, wiele innych! Możemy się również pochwalić tym, że udało nam się zakończyć pierwszy etap tworzenia gry dotyczącej postaci Jana Pawła II, którą mamy nadzieję, kiedyś uda nam się wydać.

Powodzenie tego projektu zawdzięczamy wszystkim uczniom zaangażowanym w jego tworzenie! To właśnie oni nauczyli nas obsługi programów i gier, dzięki nim możemy tę wiedzę przekazywać innym! Dziękujemy!

J. Augustynek, K.Gacek