Minecraft

Czy wiedzieliście, że gra komputerowa Minecraft z powodzeniem wykorzystywana jest w szwedzkich szkołach, jako narzędzie rozwijające kreatywność i wyobraźnię tamtejszych uczniów? Planszaki postanowiły pójść za wzorem jednego z wiodących systemów edukacji na świecie i podczas swoich spotkań wspólnie tworzą wirtualne królestwo!

Codziennie w ramach projektu „e-świetlica” chętni uczniowie naszej szkoły spotykają się w wirtualnym świecie i wspólnie spędzają popołudnia na realizacji zadań rozwijających ich wyobraźnię przestrzenną dzięki grze Minecraft. Z okazji niedawnej, setnej rocznicy urodzin naszego patrona Jana Pawła II, udało im się zaprojektować wirtualny pomnik, upamiętniający to szczególne wydarzenie. Wymagało to od nie lada umiejętności oraz kilku dni ciężkiej pracy, ale było warto!

Do projektu „e-świetlicy” z dnia na dzień przyłącza się coraz więcej uczniów, którzy bardzo chętnie podejmują się nowych wyzwań! W przyszłym roku szkolnym na pewno nie zaprzestaniemy gry w Minecrafta! Ponadto z całą pewnością spróbujemy wciągnąć do gry kolejne osoby!

J. Augustynek, K.Gacek