Jak zarobić pieniądze?

W ramach realizacji programu „Przedsiębiorczość w praktyce” najmłodsi wychowankowie wzięli udział w zajęciach przybliżających im temat zarabiania pieniędzy.

Zajęcia miały charakter zabawy tematycznej. Na początku, poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza, uczniowie dokonywali rejestracji w Urzędzie Pracy. Następnie przychodzili do Urzędu, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy. Wśród ofert znajdowały się m.in. propozycje odkurzania sypialni, zmywania kubków czy sprzątania szafek. Po wybraniu rodzaju pracy uczniowie przystępowali do jej wykonania, a na koniec udawali się do księgowości, gdzie otrzymywali należną im zapłatę. Zarobione pieniądze mogli wydać w zaimprowizowanym sklepiku. Zabawa bardzo zaangażowała wychowanków, którzy z entuzjazmem wykonywali poszczególne zadania, pamiętając przy tym o stosowaniu form grzecznościowych oraz ćwicząc umiejętności posługiwania się pieniędzmi.

Udział w zabawie pozwolił zdobyć grupie pierwszej trzy punkty. Tym sposobem najmłodsi podopieczni mają już 12 punktów, na 14 potrzebnych do przejścia z poziomu pierwszego na kolejny.

 

R. Jasiurkowska