Uroczysta Wigilia Szkolna

21 grudnia to dzień uroczystej Wigilii Szkolnej. Punktualnie o godzinie 10:00 spotkaliśmy się na auli przy bogato zastawionym stole. Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz licznych zaproszonych Gości przywitała piękna świąteczna dekoracja oraz zapach igliwia i bożonarodzeniowych potraw unoszący się w powietrzu.

Po zabraniu głosu przez p. Dyrektor oraz paru słowach skierowanych do nas przez naszych miłych Gości nastąpiła część artystyczna spotkania. Na początku nasze serca skradł uroczy występ najmłodszych uczniów, którzy przepięknie wykonali pastorałkę Arki Noego „Tryumfy Króla Niebieskiego”. Także nasi gimnazjaliści uświetnili uroczystość swoim śpiewem – wykonali świąteczny utwór „Mario, czy Ty wiesz?”.

Po zakończeniu części artystycznej nastąpił moment łamania się opłatkiem i składania sobie wzajemnych świątecznych życzeń. W kolejnej części spotkania przystąpiliśmy do wigilijnego stołu, na którym czekały na nas smaczne potrawy przygotowane, jak co roku, przez Uczniów, Rodziców i Wychowawców.

Uroczystość zakończyło rozstrzygnięcie Konkursu Bożonarodzeniowego na wykonanie Anioła - laureatom wręczono nagrody. Ponadto na wszystkich uczniów czekały pod choinką świąteczne prezenty.

M. Syska - Potoczek

M. Świerz