Piknik Integracyjny klas 0-III

W tym roku termin Pikniku Integracyjnego klas 0-III zbiegł się z akcją Sprzątanie Świata, dlatego włączyliśmy się do niej jako „Jesienne ekoludki”.

Piknik stał się okazją do promowania ekologicznych zachowań: wszyscy mieli możliwość przypomnienia sobie o różnych sposobach dbania o środowisko. Szczególnie dokładnie zostały omówione zasady właściwego segregowania odpadów.

Spotkanie rozpoczęliśmy  wspólnym tańcem z zaproszonymi gośćmi, uczniami i ich rodzicami.  Następnie spośród uczestników zostały wyłonione cztery drużyny, których zadaniem było uprzątnięcie najbliższej okolicy z różnych odpadów. Zaproponowana później zabawa ruchowa, podczas której każda drużyna zadbała o to, aby znalezione “skarby” znalazły się w worku o właściwym kolorze, nie tylko rozgrzała, ale przede wszystkim pozwoliła na uprzątnięcie otoczenia. Kulminacyjnym momentem była konkurencja, podczas której uczniowie przygotowywali ubiór z dostępnych materiałów odpadowych . Drużyny wybrały swojego modela, na którym upinały strój. Powstały piękne, fantazyjne kreacje, które udowodniły, że każdy z uczniów mógłby z powodzeniem zostać kreatorem mody. Po trudnej pracy na wszystkich czekała chwila wytchnienia i relaksu przy pysznym domowym cieście i kiełbaskach z grilla.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu w głowach nas wszystkich pozostała świadomość, że troska o naszą planetę, za którą jesteśmy wspólnie odpowiedzialni, to sprawa priorytetowa.

Wychowawcy klas 0-III