Wycieczka do Ogrodzieńca

W tym dniu uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej, na zaproszenie pani Cecylii Chrząścik - prezes Stowarzyszenia, udali się do Ogrodzieńca. Wszyscy podekscytowani i głodni przygód, z uśmiechami na twarzach wyruszyli w drogę.

Zaraz po przybyciu na miejsce, pierwszy głód został zaspokojony przez kolorowe, owocowe i pyszne drożdżówki. Ale apetyt na niespodzianki wcale się nie zmniejszył, wręcz przeciwnie - był coraz większy …

Plac zabaw z huśtawkami i karuzelą oraz Park Doświadczeń Fizycznych to były tylko przystawki do dania głównego - Toru Saneczkowego!

Przejażdżka sankami w środku pięknej, złotej jesieni to była wyśmienita atrakcja. Po takiej dawce zabawy i adrenaliny, obiad z deserem smakował jak nigdy dotąd.

Wizytę w Ogrodzieńcu zakończył spacer po Parku Miniatur, w którym można było podziwiać makiety zamków Jury Krakowsko - Częstochowskiej i delektować się wspaniałymi, jesiennymi widokami.

Późnym popołudniem, zmęczeni ale zadowoleni uczniowie, z głowami pełnymi wrażeń, wrócili do szkoły.

Wiadomości z przyrody, fizyki i historii zdobyte podczas tej jesiennej lekcji w terenie z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

A. Zdziechowicz