Przedsiębiorczość w praktyce” - edycja trzecia

W tym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych, wychowankowie internatu wezmą udział w programie „Przedsiębiorczość w Praktyce”. Uczestnictwo w tej edycji nie będzie się wiązać, jak to było dotychczas, tylko z rywalizacją w konkursach. Tym razem celem wszystkich uczestników programu będzie wspólne stworzenie wielkoformatowej gry odnoszącej się do tych miejsc naszego miasta, które bezpośrednio związane są z przedsiębiorczością.

Zanim jednak powstanie gra „Przedsiębiorczy Kraków”, uczniowie będą poszerzać swoje wiadomości na temat podstawowych zasad funkcjonowania współczesnego świata ekonomii i biznesu. Wykonywanie kolejnych zadań przewidzianych w programie, da im możliwość wykazania się umiejętnością pozyskiwania funduszy oraz racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. Już we wrześniu, w trakcie przygotowanego przez klasy IV-VI szkoły podstawowej pikniku integracyjnego, uczniowie sprzedali wykonane przez siebie słodkości. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup materiałów niezbędnych do przygotowania planszy gry.

Planujemy, że gra powstanie w maju. Będą się na nią składać karty opracowane w trakcie realizacji programu przez poszczególne grupy uczniów. Zwycięzca gry „Przedsiębiorczy Kraków” zostanie triumfatorem trzeciej edycji programu „Przedsiębiorczość w praktyce”.

K. Gacek