Smokogranie” czyli Planszaki w Opolu!

W ostatnim tygodniu ferii, członkowie Szkolnego Klubu Gier Planszowych wybrali się w podróż do oddalonego o przeszło 200 km Opola. Ich głównym celem było stoczenie pojedynku z Opolskim Klubem Fantastyki Fenix”! Ponadto zaprosili oni wszystkich Opolan do wzięcia udziału w „Smokograniu”, czyli nauce gier o smoczej tematyce.

Podczas wydarzenia, na stołach zagościły takie tytuły jak: „Drakon” wydawnictwa Galakta, „Nogi za Pas” wydawnictwa Nasza Księgarnia, „Zamek Smoków” i „Drako” wydawnictwa Rebel, „Łowcy smoków” wydawnictwa Bard oraz  „Wyspa Smoków” i „Smok Wawelski” wydawnictwa Granna.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa ALBI, zorganizowaliśmy również mistrzostwa gry „Karak” (której głównym celem jest pokonanie smoka). Walka była wyrównana, lecz po dwóch godzinach zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzcę! Gratulujemy!

Kolejną atrakcją tego wydarzenia był pojedynek „Fenix” kontra „Planszaki”. Niestety, z przykrością  informujemy, że przegraliśmy 2 : 1 ... Mamy nadzieję, że kiedyś przydarzy się okazja do rewanżu!

Bardzo dziękujemy wszystkim wydawnictwom za wsparcie naszej pierwszej międzymiastowej imprezy!

DZIĘKUJEMY !!!

J.Augustynek, K.Gacek