Przedstawienie pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. Legenda o smoku Wawelskim, które obejrzeli wszyscy uczniowie placówki.

Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż w rolę aktorów wcielili się nauczyciele i pracownicy szkoły. Oprócz głównych postaci, takich jak: smok, Szewczyk Dratewka król Krak wraz z żoną i córką, uczniowie mogli podziwiać rycerzy, pasterzy, posłańców oraz panny krakowskie. To już kolejne przedstawienie przygotowanie przez dorosłych dla dzieci. Tym razem oprócz śmiechu i zabawy, były momenty zaskoczenia i chwile grozy. Na szczęście straszny smok przegrał z pomysłowym Szewczykiem Dratewką i wszystko skończyło się dobrze dla króla i jego poddanych. Na zakończenie spektaklu, gdy ucichły brawa, aktorzy złożyli wszystkim dzieciom piękne życzenia z okazji ich święta.

Bardzo dziękujemy całemu gronu pedagogicznemu za dostarczenie naszym wychowankom pozytywnych, niezapomnianych emocji, a wszystkim uczniom życzymy na co dzień takiej radości, jaka towarzyszyła im podczas spektaklu.

L. Bukowiec