9 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego

Przez dwa tygodnie poprzedzające dzień wyborów trwała kampania wyborcza, podczas której uczniowie zastanawiali się na kogo oddać swój głos w dniu wyborów. W tym roku zgłosiło się 8 kandydatów na Przewodniczącego Samorządu. Każdy z nich zaproponował swój program wyborczy, który przedstawił na plakacie. Wybór nie był zatem łatwy i uczniowie musieli głęboko przemyśleć, czyją kandydaturę wesprą swoim głosem.

Gdy nastał dzień wyborów, wszyscy głosujący uczniowie po okazaniu komisji wyborczej ważnej legitymacji szkolnej i po złożeniu swojego podpisu na liście osób uprawnionych do głosowania, otrzymali kartę do głosowania, na której widniały nazwiska kandydatów. Po zaznaczeniu krzyżyka przy wybranym przez siebie kandydacie, uczniowie wrzucali karty do stojącej na środku auli urny wyborczej.

Uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjalnej w wyniku głosowania wybrali Samorząd Uczniowski w następującym składzie:

Przewodniczący: Aleksandra M. z klasy VIII b

I Zastępca Przewodniczącego: Dawid G. z klasy VI a

II zastępca Przewodniczącego: Natalia P. z klasy VII a

Nowym Członkom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy wygranej w wyborach oraz życzymy dużo zapału i entuzjazmu do działania, a także do wypełniania swoich obietnic wyborczych.

M. Syska-Potoczek, M. Świerz