Wolontariusze z przedświąteczną wizytą w Domu Matki i Dziecka

We wrześniu 2017 roku, najstarsi uczniowie naszego Ośrodka włączyli się w realizację kolejnej edycji małopolskiego projektu: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. W związku z tym przez cały rok szkolny wolontariusze wraz z opiekunami organizują różnorodne formy wspierania osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących.

Podobnie jak to było w ubiegłym roku, gimnazjaliści należący do szkolnego koła wolontariatu postanowili spędzić swój wolny czas z dziećmi, które wychowują się w niepełnych rodzinach i tymczasowo mieszkają w Domu Matki i Dziecka w Krakowie, przy ul. Żywieckiej. Tym razem do pomocy w organizacji spotkania poprosili studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Spotkanie z dziećmi rozpoczęło się od kilku wesołych zabaw integracyjnych, podczas których wszyscy mogliśmy się ze sobą poznać.

Następnie wolontariusze wręczyli drobne upominki w postaci pluszaków oraz własnoręcznie upieczonych pierników świątecznych.

Podczas spotkania z dziećmi z Domu Matki i Dziecka powstały piękne, świąteczne prace plastyczne. Wolontariusze wraz z maluszkami wykonali aniołki jako ozdoby choinkowe.

Jak zwykle w czasie spotkania nie zabrakło wspólnych zabaw, rozmów i żartów. Wizyta była tak miła, że z chęcią wrócimy tu kolejny raz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Studentom Uniwersytetu Pedagogicznego za włączenie się w pomoc przy organizacji spotkania z podopiecznymi Domu Matki i Dziecka.

 

M. Wolska