Szkolny Piknik Rodzinny

W piątek 26 maja uczniowie, rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli w  Szkolnym  Pikniku Rodzinnym. Środki na organizację tego przedsięwzięcia zostały  pozyskane z Dzielnicy IX oraz od prywatnego sponsora. Podczas imprezy zespół teatralny „PIK” wystąpił z przedstawieniem "Długa droga do domu" - "PIK" - filmik, a  uczniowie biorący udział w warsztatach tańca współczesnego zaprezentowali układ taneczny w choreografii   pana Adama Ćwika - "Bomba" - filmik.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych w szkolnym ogrodzie największą popularnością cieszyła się foto-budka oraz  „Kącik malucha” , w którym można było ulepić  figurki  z masy solnej, ozdobić ciasteczka, wykonać zwierzątka z balonów oraz pomalować twarz. Najmłodsi z zaangażowaniem wykonywali z przygotowanych wcześniej elementów  instrumenty muzyczne  oraz z wypiekami na twarzy obserwowali pokazy prostych eksperymentów. Ponad dwadzieścia rodzinnych drużyn zgłosiło się do  udziału w sztafecie. Poszczególne konkurencje wymagały od nich wiedzy ogólnej, umiejętności manualnych, kreatywności i współpracy.  Dla tych, którzy interesują się rozrywkami umysłowymi Szkolny Klub Gier Planszowych „Planszaki” przygotował stanowiska, na których można było spróbować swoich sił i zagrać w najciekawsze zdaniem klubowiczów gry planszowe.  

Po zabawach i grach uczestnicy  pikniku spotkali się przy suto zastawionym stole. Wszystkim bardzo smakowały ciasta i ciasteczka upieczone i przyniesione   przez rodziców, nie zabrakło również chętnych na kiełbaski z grilla oraz bigos. Był czas na rozmowy, wymianę opinii, wspólne fotografie.

Tym rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy wnieśli swój wkład w organizację imprezy oraz wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że piknik na stałe wejdzie do kalendarza imprez szkolnych i co roku będziemy spotykać się w ogrodzie, aby wspólnie spędzać czas na rozmowach i zabawie.  

K. Warchoł

fot. D. Fenert