Wolontariusze naszego gimnazjum zdobyli III miejsce w małopolskim projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

29 maja w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca jubileuszową - X. edycję małopolskiego projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym.
Projekt „Mieć wyobraźnie miłosierdzia” realizowany jest od dziesięciu lat. Nasi uczniowie siedmiokrotnie brali w nim udział. Wraz z nami do projektu każdego roku zgłasza się wiele szkół z terenu Małopolski. Do tej pory ponad 35 tysięcy uczniów wraz z opiekunami pomogło olbrzymiej grupie osób potrzebujących wsparcia. Jest nam niezwykle miło, że kolejny raz Kapituła Projektu uznała nasze szkolne działania za jedne z najciekawszych.
W jubileuszowej edycji nagrodzono piętnaście projektów wolontariackich, w tym nasz szkolny projekt: „Miłosierdzie bez granic”.
Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu.

M. Wolska, A. Zych